TIP # 1 "Pravidelné čistenie"
Čistite si tvár dvakrát denne. Pre najlepší výsledok čistite ráno po prebudení a potom aj večer pred spaním. Odstráňte všetok prebytočný make-up aby Vaša pokožka mohla počas spánku dýchať a regenerovať sa.
TIP # 2 "Používanie krémov a pleťových mliek"
Rovnako dôležité ako očistenie pleti je aj jej hydratácia ráno aj večer. Po dôkladnom vyčistení aplikujte kvalitný vysoko hydratačný krém na tvár, ruky aj cele telo. Najlepšie je keď aplikujete telové mlieko hneď po sprche, keď je Vaša pokožka stále ešte trochu vlhká. Dôvodom je fakt, že po teplej sprche sú naše póry ešte zhruba 3 minúty otvorené preto je hydratácia tesne po okúpaní/sprchovaní najefektívnejšia.

TIP # 3 "Používajte exfoliačné prípravky"
Exfoliácia pomáha odstrániť odumreté kožné bunky. Odstránením povrchových nedostatkov tak zvyšuje účinok Vášho telového mlieka alebo krému tým, že sa ľahšie vstrebe do pokožky. Ak máte suchú pleť, použite jemný exfoliačný prípravok 3 až 4 krát týždenne. Použite špongiu počas sprchovania a to najmä na kolená, lakte a nohy. Po čase Vaša pokožka zvláčnie a bude hladká na dotyk – vďaka exfoliácií.

Tip # 4 "Pravidelná návšteva kozmetického salóna"
Doprajte si čas od času profesionálnu starostlivosť ako o tvár tak aj o celé telo. Alebo si doprajte dôkladnejšiu starostlivosť doma. Naparovanie tváre Vám otvorí a uvoľní póry aby ste ľahšie mohli odstrániť pupienky, a iné zapálené miesta. Ako na to? Stačí si naplniť umývadlo alebo hrniec teplou až horúcou vodou. Potom si prehodiť uterák cez hlavu ako stan a nechať paru pôsobiť. POZOR: Nikdy nenakláňajte tvár príliš blízko pretože horúca para by Vás mohla popáliť. Na zlepšenie môžete pridať niekoľko kvapiek Vášho obľúbeného aromatického alebo esenciálneho oleja alebo jednoducho pridajte pár čerstvých šupiek z citróna. Alebo môžete použiť čerstvé bylinky.

TIP # 5 "Pite dostatok vody!"
Dostatočný príjem tekutín počas dňa výrazne pôsobí na kvalitu pleti. Aj keď sa väčšina ľudí rozchádza v tom koľko vody presne by sa počas dňa malo vypiť, je dôležité aby ste počas dňa vypili minimálne 8pohárov čistej vody. Voda udržiava bunky hydratované a napomáha pohybu živín v tele. Následne sa toxíny ľahšie dostávajú z tela von, čím sa zlepšuje kvalita pleti ktorá potom vyzerá zdravo a pružne.

TIP # 6 "Vyhýbajte sa fajčeniu"
Zdravá pokožka úzko súvisí s dobrou cirkuláciou krvi. Vysoko okysličená krv prenáša živiny do pokožky a zároveň z nej odstraňuje všetok odpad. Fajčenie všeobecne, a najmä nikotín, znižuje prietok krvi v tele. Okrem toho, fajčenie produkuje oxid uhoľnatý, ktorý vážne narúša vstrebávanie kyslíka do krvi.

TIP # 7 "Spánok"
Spánok je pre celkovú regeneráciu organizmu veľmi dôležitý. Ak sa dá, tak denne by sme mali spať zhruba 7 až 9 hodín. Keď nemáte dostatok spánku, vaše bunky nemajú dostatok času na regeneráciu a následné sa rýchlejšie opotrebovávajú a starnú.